orchideeen bij Osselsuis

Voor alle vragen en berichten over inheemse en Europese orchideeën.

Moderator: Michiel Janssen

Plaats reactie
hillie waning vos
Berichten: 4
Lid geworden op: ma jun 01, 2009 10:09 am

orchideeen bij Osselsuis

Bericht door hillie waning vos »

Er vanuit gegaan dat de orchideeen in Ossesluis altijd rietorchideeen waren, door meerdere bevestigd, blijkt het nu door determinatie zeker om de brede orchissen te gaan.
Jan Essink
Berichten: 987
Lid geworden op: wo nov 05, 2008 9:40 pm
Locatie: Elp

Re: orchideeen bij Osselsuis

Bericht door Jan Essink »

Wanneer heb je de planten bekeken, want rond deze tijd vind de brede- of meiorchis niet meer in bloei aan

groet,

Jan.

ps wil je Osselsuis veranderen in Ossesluis
Gebruikersavatar
Hans Dekker
Berichten: 1027
Lid geworden op: vr dec 12, 2008 7:15 pm

Re: orchideeen bij Osselsuis

Bericht door Hans Dekker »

Hallo Hillie,

Ik ben vandaag nog even wezen kijken. Het zijn toch echt allemaal gevlekte rietorchissen die bij de Ossesluis groeien. En dan wel vele honderden! Bedoel je som een andere plek? Bijgaand wat foto's van de locatie.

Hartelijke groeten,

Hans
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (20).jpg
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (20).jpg (467.84 KiB) 6644 keer bekeken
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (10).jpg
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (10).jpg (353.12 KiB) 6646 keer bekeken
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (3).jpg
DN-D. praetermissa ssp. junialis Ossesluis Koekange 08-06-09 (3).jpg (245.42 KiB) 6646 keer bekeken
hillie waning vos
Berichten: 4
Lid geworden op: ma jun 01, 2009 10:09 am

Re: orchideeen bij Ossesluis

Bericht door hillie waning vos »

Hallo luitjes

Ja de 1 verteld dit en de andere dat, doch ook Hester Heijnemeijer, van Drents Landschap, heeft verteld dat het hier om de brede orchissen ging zij is ook wezen kijken en er staan niet honderden maar meer dan duizend te prijken. Er staan op meerdere plekken aldaar brede orchissen. En vroeg in het voorjaar komen zij al te voorschijn. Doch ze werden door de vissers vertrapt en gemaaid en nu staat er een bord verboden toegang. In 2005 vanwege mijn studie het hele terrein geinventariseerd een unieke locatie waar de provincie zuinig op moet zijn1

groetjes Hillie
Ed van Wijngaarden

Re: orchideeen bij Osselsuis

Bericht door Ed van Wijngaarden »

Hallo Hillie,

Het determineren van Dactylorhiza's. waartoe de Brede orchis en de Rietorchis behoren, blijft lastig, zowel voor leken als meer gevorderden.
Alleen mensen met veel kennis en ervaring met Europese orchideeën kunnen er meestal wel wijs uit.
Bij beheerders en boswachters ontbreekt deze kennis vaak. Ik ben zelf vrijwilliger bij Staatsbosbeheer en help daar bij het determineren en inventariseren van orchideeën.

De meeste kennis zul je vinden bij de Werkgroep Europese orchideeën, die deze site en het forum beheert.
Verder is Hans Dekker, van wie je antwoord hebt gekregen, mede auteur van het belangrijkste werk over de orchideeën van Nederland.
Zijn mening is dus niet zomaar 'een van de velen'.

Verder blijkt uit de foto's onmiskenbaar dat het om de Gevlekte rietorchis gaat en niet om de Brede orchis.
hillie waning vos
Berichten: 4
Lid geworden op: ma jun 01, 2009 10:09 am

Re: orchideeen bij Osselsuis

Bericht door hillie waning vos »

Hallo allemaal,

Ik zal dit ook doorgeven aan Hester Heijnemeijer. In 2005 was ik er ook vanuit gegaan dat het om de gevlekte rietorchis ging. Doch zij staan al begin mei in bloei. Er hebben meerdere personen verteld dat het hier om de brede orchis ging. Misschien groeien hier van beide wel er zijn ook die breed van onderen zijn en ongevlekt. Ook op de Veeningerplas groeien maar 3 orchissen. Er zouden voor jaren geleden ook ten Oosten van Ossesluis, tussen rijksweg en Hoogeveense Vaart meerdere orchissen groeien.

groetjes Hillie
Plaats reactie