Pagina 1 van 1
rhodos
Geplaatst: vr jan 15, 2010 2:23 pm
door sjefjan
Wij gaan in het voorjaar van 2010 voor 3 weken naar Rhodos ,en wel van 20 Maart tot 10 April.
Wij verblijven in het appartament Spanos in Lardos.
Zijn er nog andere leden van de werkgroep op Rhodos in die periode?
Wellicht kunnen we dan ervaringen uitwisselen !
Re: rhodos
Geplaatst: vr mar 05, 2010 4:01 pm
door Jeroen
ik ga dezelfde dag weg, blijf alleen een weekje minder lang :(, ik dacht dat spanos pas op 1 april open ging, dus zit een dorpje verder, dichter bij zee
Re: rhodos
Geplaatst: ma mar 08, 2010 6:15 pm
door Jan Essink
Beste Belgerdy,
Als je niet te ver van Lardos afzit en je 's avonds zonder problemen laat mag binnenkomen, ga dan eens rond 20.00 naar Spanos in Lardos. Elke avond komt daar het z.g. orchideeenparlement bijeen er worden de planten besproken die die dag gevonden zijn en er worden vindplaatsgegevens uitgewisseld, dat allemaal onder het genot van een gratis glaasje witte wijn of een summa
Hoe kom je bij Spanos, als je vanuit het zuiden komt ga je bij de eerste afslag links af r. Lardos ( de weg gaat kort omhoog). Je gaat een een brug over en iets verder kom je op het marktplein, rij recht door tot er links min of meer rechtdoorgaand een weg richting Laerma gaat. ( Rechts af mag niet, eenrichtingverkeer).
Volg deze weg totdat er na de laatst huizen links een soort parkeerplaats is waar een grote vrachtwagen staat, daar tegenover gaat een weg naar rechts. (op de hoek staan groene vuilnistonnen) deze weg ingaan. Studio Spanos is een wit gebouw met een gietijzeren ingangshek en is gelegen op de hoek van de eerste weg naar links. (rechts een kleine supermarkt)
Veel plezier op Rhodos,
Liesbeth & Jan
Re: rhodos
Geplaatst: di mar 09, 2010 4:36 pm
door Jeroen
Hartstikke bedankt,
ik zit in lindos, dus om de hoek. Ik zal er zeker rekening mee houden,
na de vakantie wat fotos hier plaatsen :)
gr
Jeroen
Re: rhodos
Geplaatst: wo mar 10, 2010 4:42 pm
door Jan Essink
Dan is het voor jou beter om vanaf Lindos r. Rhodosstad te rijden en bij een driesprong (links is een supermarkt met grote parkeerplaats) links af r. Lardos/Kattavia te rijden. Bij 1ste afslag naar Lardos rechts af over de brug en in een flauwe bocht naar links rechts af richting Laerma rijden daarna zoals eerder aangegeven
Voor Stef en Jan is het de vraag hoe jouw gehele naam is.
Veel plezier op Rhodos,
Kreeg wat foto’s binnen van iemand die op Rhodos geweest was en al aardig wat bloeiende soorten gevonden had. als je ze wilt zien stuur dan een mailtje
naar mij toe.
Groet,
Jan
Re: rhodos
Geplaatst: do mar 11, 2010 2:24 pm
door Jeroen
Beste Jan,
Ik heb de mail van fotos van Zissis ook ontvangen, als je het daarover hebt. Bedankt voor de route beschrijving naar Spanos. De mail met fotos laat het kriebelen kan ik je zeggen
Ik heb per email contact met Sjef en Jan
gr
Jeroen
Re: rhodos
Geplaatst: do mar 11, 2010 8:43 pm
door Jan Essink
Beste Jeroen,
Heb je O. apollonae begrepen?
Als je hiervan vindplaatsen wilt hebben mail me dan want ik heb ze uit het artikel gehaald waar deze soort is van beschreven.
Wij zijn 3 jaren achtereen naar Rhodos geweest en hebben waarschijnlijk alle soorten die daar groeien gezien. In totaal bijna 18 weken rondgereden.
Op uitzondering na van Comperia comperiana, C. epipactoides ( plek gezien) van O. simia en van D. romana (ondanks GPS gegevens niets meer gevonden). Wel gevonden o.a. C. longifolia hebben wij in totaal 230 vindplaatsen genoteerd. of te wel bijna 60 A4tjes vol. Als je nog wat nodig hebt snel melden want wij gaan binnenkort ook weer op reis..
Heb je de foto's via Sjef en Jan gehad?
groeten,
Liesbeth & Jan Essink

- O. ferrum-equinum f. chlorantha Ag. Isidoros 060409 RO80.jpg (254.55 KiB) 10020 keer bekeken
als je geluk hebt vindt je deze mooie witte vorm ook
Re: rhodos
Geplaatst: do mar 11, 2010 8:49 pm
door Jan Essink
wat mooie plaatjes om in vorm te komen van Rhodos
groet,
Jan
Re: rhodos
Geplaatst: do mar 11, 2010 8:54 pm
door Jan Essink
hierbij ook wat orchissen
groet,
Jan