Pagina 1 van 1

O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: do mei 22, 2008 10:44 pm
door Joh@n
Ik volg al een tijdje met veel belangstelling de bijdragen hier op het forum. Graag leg ik jullie dan ook een eerste bijdrage voor.
Deze foto werd genomen tijdens het Pinksterweekeinde op de Côté d'Urbul in Charency.
Jammer dat de bloem nog net niet helemaal ontloken is.
Zelf dacht ik aan een hybride tussen vliegenorchis en hommelorchis. Graag hierover jullie mening.

Re: O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: vr mei 23, 2008 12:37 pm
door Walter
Ik was daar op Pinkstermaandag en wat ik wel mooi in bloei vond, was de hybride tussen Ophrys sphegodes en Ophrys fuciflora
Deze hybride komt daar elk jaar voor met 3 - 5 exemplaren.

Re: O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: vr mei 23, 2008 2:18 pm
door Joh@n
Walter,

jammer dat ik die hommel-spinnen-hybriden dan over het hoofd gezien heb blijkbaar. Het was ook mijn eerste bezoek aan die helling en wellicht heb ik nog niet alle interessante plekjes gevonden.
Heb je enig idee van deze plant? Met Ophrys-hybriden heb ik nog niet zo gek veel ervaring en weet niet precies wat nu de precies de naamgeving van de combinatie bepaald.

Re: O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: vr mei 23, 2008 6:01 pm
door Walter
Heb je deze plant gevonden onderaan de heling ?
Of stond hij ongeveer halverwege, niet ver van de kleine parking aan de kant van Epiez ?
(dus niet de ingang aan het soldaten kerkhof in Charency)
Als ik zo kijk naar de lip (ongedeeld) en de liptekening (eenvoudig - niet uitdijend) dan kan dit best de hybride met sphegodes zijn.
Ik neem aan dat je je nu baseert op de liptekening (een blauwachtig schildje) om te denken dat het om een kruising gaat tussen fuciflora en insectifera ?

Re: O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: ma mei 26, 2008 12:14 am
door Joh@n
Deze stond eerder naar de kant van Epiez toe met in de omgeving heel wat O.insectifera, O.fuciflora, O.purpurea, O.militaris en A.Anthropophorum en enkele exemplaren van O.sphegodes iets verderop. Een drietal meter buiten het pad.
Ik was blijkbaar een dag eerder op die plaats dan u. Misschien stond ze dus een dag later verder open en is het één van de exemplaren die u ook gespot hebt...
Ik baseer me op de ongedeeldheid van de lip met het kleine geelachtige uitsteekseltje in het midden (voor het fuciflora-aspect) en op de vierkante liptekening en de bruin-zwarte kleur van de bloem voor het (insectifera-aspect).

Is hier wel uit te geraken ?

Re: O.insectifera x O.fuciflora ?

Geplaatst: ma jun 02, 2008 12:19 pm
door F. Thys
Johan,

Er staat momenteel een heel mooi voorbeeld van de hybride O. insectifera x fuciflora te bloeien op Tienne Breumont in Nismes, naast ongeveer 500 Ophrys fuciflora, zeker zoveel Platantheran chlorantha en ongeveer 200 Orchis anthropophora. Ben jij lid van WEO? Zoja, dan wil ik je via email wel de juiste coördinaat van de hybride geven (als je GPS hebt). Je moet dan wel een dezer dagen vrij zijn om naar daar te gaan. Volgend weekend wordt krap, want de bloei van de hybride en van de meeste fuciflora is ver gevorderd.

Groetjes
Frans