Pagina 1 van 1
Hondskruid witte variant?
Geplaatst: do jul 08, 2021 9:24 pm
door Wiljan Hoornsman
In wijk aan Zee kwam ik in een gebied waar honderden hondsrug orchissen staan ook dit exemplaar tegen. Waarneming.nl herkende hem niet maar is dit een witte variant van de "gewone" hondsrug? Ik laat meteen ook een foto zien van de roze hondsrug die er dus volop stonden.
Re: Hondskruid witte variant?
Geplaatst: do jul 08, 2021 10:25 pm
door Jos Lammers
Dat kan, veel orchideeën komen soms voor in een witte 'hypochrome' variant of liever (vorm) de zg. forma alba. Leuk om zo iets te vinden.
Re: Hondskruid witte variant?
Geplaatst: do jul 08, 2021 10:29 pm
door Wiljan Hoornsman
Bedankt Jos voor je reactie. Dus toch inderdaad een Hondskruid?
Re: Hondskruid witte variant?
Geplaatst: do jul 08, 2021 10:33 pm
door Jos Lammers
Jazeker, de witte vorm van het duinhondskruid. Om precies te zijn: Anacamptis pyramidalis var. dunensis f.alba
Re: Hondskruid witte variant?
Geplaatst: do jul 08, 2021 10:45 pm
door Jan Essink
De witte vorm van Anacamptis pyramidalis (Hondskruid) komt op het Griekse eiland Rhodos hoofdzakelijk voor, terwijl de normale vorm duidelijk in de minderheid is.
Andere Griekse eilanden zagen we dat niet.
Waarneming.nl is gebaseerd op de Heukels en als de witte vorm is niet duidelijk in staat dan nemen ze hem niet op.
Re: Hondskruid witte variant?
Geplaatst: ma jul 19, 2021 10:04 pm
door Wiljan Hoornsman
Bedankt jan voor je toevoeging.
Gr. Wiljan