Pagina 1 van 1

Epipactis dunensis - tynensis - sancta

Geplaatst: zo jul 15, 2007 9:51 pm
door Walter
Ik was tijdens de vakantie in Schotland en Engeland in staat om alle 3 soorten te kunnen bestuderen en digitaal te fotograferen. Voor mij is het duidelijk dat sancta en tynensis meer verwant zijn aan elkaar dan met dunensis. Hier volgen 3 habitus opnamen.

Epipactis dunensis
Afbeelding

Epipactis tynensis
Afbeelding

Epipactis sancta
Afbeelding

Epipactis from the U.K.

Geplaatst: zo jul 15, 2007 10:03 pm
door Walter
Hier volgen dan detailopnamen van de bloemen :

Epipactis dunensis. de bloemen verwelken zeer snel omdat ze zichzelf bevruchten. Op de 2e foto kan je een verse bloem zien en zie je de pollinia uit het clinandrium puilen. Deze opnamen werden gemaakt aan de westkust van Cumbria, in het reservaat Sandscale Haws. Deze orchidee is hier erg talrijk: er werden dit jaar 2500 ex. geteld

Afbeelding
Afbeelding

Epipactis sancta van Holy Island (Lindisfarne). Ook deze orchidee is autogaam. De pollinia verbrokkelen zeer snel, de bevruchting zet zich snel is zodat het zuiltje zeer snel verdroogt.

Afbeelding
Afbeelding

Epipactis tynensis van Slaggyford langs de South Tyne. De bloemen lijken zeer sterk op die van Ep. sancta.

Afbeelding
Afbeelding

Re: Epipactis dunensis - tynensis - sancta

Geplaatst: za jul 24, 2021 10:03 am
door Hans Dekker
Ik zie geen afbeeldingen bij dit bericht. Waar zijn die gebleven?

Hartelijke groeten van Hans Dekker