Pagina 1 van 1
vraag over orchideeen in tuin
Geplaatst: zo jun 23, 2013 1:48 pm
door Mariaorchis
Ik ben helemaal geen orchideen deskundige en heb de volgende vraag: ik had vorige jaren al een aantal wespenorchideen in mijn tuin, langs de oprit. Dit jaar is dat een ware explosie, het zijn er zo'n 15. Ik zag ze ook in een aangrenzend bosperceel (ik woon in Gelderland). Ook heb ik zomaar voor 't eerst in mijn tuinborders gevlekte orchideen, op verschillende plekken, en rond de vijver veel rietorchissen. Is dit een uitzonderlijk goed wilde orchideen jaar? Wat kan ik doen om 'goed' voor deze bijzondere gasten te zorgen? Dank voor ieder antwoord.
Re: vraag over orchideeen in tuin
Geplaatst: ma jun 24, 2013 9:05 am
door peter wijn
de indruk was dat het een slecht orchideeënjaar was :)
kijk maar naar de droeve berichten hier op dit forum.
ik heb tot nu toe eerder meer gezien dan minder, maar dan wel later.
leuk zo'n tuin.
heb je een fototoestel?
misschien wat fotokes hieronder plaatsen? kunnen we nog meer meegenieten.
Re: vraag over orchideeen in tuin
Geplaatst: di jun 25, 2013 1:36 pm
door Mariaorchis
Hallo Peter
Hartelijk dank voor je antwoord, dus ik begrijp hieruit dat jij ook meer orchideen hebt gezien, maar dan later dan gewoonlijk. Ik zal daar volgend jaar (als deze trend zich hopelijk voortzet) op letten (de timing). Ik zal ook kijken of ik foto's kan maken (en uploaden, wordt nog een uitdaging!). De wespenorchissen staan nog niet in bloei, riet en gevlekte wel. Ik ga mijn best doen.
Begreep nog niet of ik iets kan doen om deze tuingasten het naar de zin te maken. Misschien maar niets doen...?
Re: vraag over orchideeen in tuin
Geplaatst: di jun 25, 2013 3:30 pm
door Michiel Janssen
Als ze zich uit zichzelf in je tuin vestigen en verspreiden, lijkt me dat je goed bezig bent en zou ik het zo laten. Brede wespenorchissen zie ik nogal eens zich vestigen op stukken waar de hele bovenlaag is veranderd in een kale strook zand maar dat maakt je tuin niet aantrekkelijker voor het oog.
Groeten,
Michiel